<img height="1" width="1" alt="" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=686123608089934&amp;ev=NoScript" /> Jak na focení portrétů - kniha o fotografování lidí

Jak na focení portrétů

Praktický průvodce fotografa

Jak fotit portréty? Začátky nejsou vůbec jednoduché. Když jsem začínal, nedařilo se mi k focení nikoho přemluvit a navíc jsem jako introvert měl z fotografování lidí velké obavy. Dnes mě portrétní fotografování živí a co více, baví mě více než cokoliv jiného.

Nemusíte mít stejné ambice jako já, ale pokud se chcete naučit fotit krásné portréty lidí, můžete využít mých zkušeností a znalostí. Vše co vím jsem sepsal v přehledné, stručné a hlavně čtivé formě. Nebudu vás nudit dlouhou a nudnou teorií a když už, tak to vše hned proložím příklady z praxe.

Zjistíte, jak nejlépe pracovat s focenou osobou a jak ji zachytit tak, aby vypadala na fotkách co nejlépe. Poradím vám, kdy je nejlepší doba na focení lidí a jak maximálně využít dostupného denního světla. Taky vysvětlím, jak nejlépe pracovat s externími blesky nebo studiovými světly. A to jak v prostředí ateliéru, tak při venkovním focení. Popíšu taky úpravy fotografií a upozorním na nejčastější chyby, kterých se začínající fotografové dopouštějí.

Ukázky z knihy

Zajímá vás, jak kniha vlastně vypadá? Jasně že jo, přece nebudete kupovat zajíce v pytli. Podívejte se na názvy jednotlivých kapitol a taky na ukázku několika stránek abyste zjistili, jak kniha vlastně vypadá.

Proč zakoupit tuto knihu

  1. Je stručná, jasná a čtivá. Nejde o učebnici, která by vás unudila. Během krátké doby se dozvíte vše podstatné a hned můžete začít poznatky uplatňovat v praxi.
  2. Sám se řídím radami zmíněnými ve své knize a sami se můžete přesvědčit, kam tento přístup vede. Podívejte se na mé portfolio a také na reference mých klientů.
  3. Přečtěte si reakce, které mi zaslali čtenáři knihy.
  4. Publikoval jsem již stovky článku na portálu Fototipy.cz, který provozuji.
  5. Pokud nad koupí knihy váháte, klidně se mě zeptejte na další informace na david@nogol.cz. A samozřejmě se na mě můžete obrátit i po zakoupení knihy, například když budete mít při focení lidí nějaký specifický problém.

Věřím, že pokud máte zájem o focení lidí, kniha vám pomůže. Najdete v ní cenné rady, tipy, zajímavé a vtipné postřehy z praxe. Dodá vám sebevědomí k tomu, abyste se focení lidí začali věnovat. Když jsem začínal fotit lidi, byla to pro mě noční můra. Nyní je pro mě každé focení jistou formou relaxace a kromě hezkých fotek si odnáším (já i focená osoba) příjemné zážitky.

Kniha není určena jen těm, kteří se chtějí focením živit. I při fotografování přátel a rodiny můžete všechny ohromit nádhernými fotografiemi, které poslouží jako krásná vzpomínka. Je úžasný pocit, když zachytíte někoho na fotografii v tom nejlepším možném světle.

Reakce čtenářů

"Dobrý den Davide, děkuji za knihu. To bylo to, co jsem si potřebovala přečíst :-) Je pěkně napsaná a je jiná než klasické knihy o focení. Určitě mě inspirovala a snad i v mé práci pomůže. Začínám fotit neznámé lidi (kamarády už mám nafocené :-)) a ty obavy z komunikace atd. jsou přesné :-) Alespoň vím, že v tom nejsem sama." Lucie

"Vaše kniha je skvělá. Díky za ni. Nejdřív jsem váhal, jestli si mám vůbec pořídit za peníze další teorii, které je na internetu hromada, ale pak jsem přečetl knihu na jeden zátah. Chvílemi jsem měl pocit, jako bych stál vedle Vás při focení i úpravách fotek. Jasné a srozumitelné. Kdyby takovým způsobem někdo zpracoval i jiné žánry, bylo by focení pro každého mnohem snazší :)" Radek

"Tak jsem včera večer přelouskal knihu, kterou jsi mi poslal. Dojmy z ní jsou opravdu parádní. Srozumitelně tam popisuješ věci, které pomohou a to hlavně amatérům, jako já. Přečetl jsem více knih, třeba od Bryana Petersona, ale dojem z tvé je zkrátka lepší. A to z jednoduchého důvodu, protože je to psané z méně profesionálního (snad tě tím neurazím) hlediska, a je to tedy lépe čitelné. Skvěle popisuješ jak začít, jak pokračovat a to vše od A do Z. Nedáváš žádné poučky CO, JAK A PROČ se něco musí dělat, ale jenom doporučení spojené s praxí. Třeba tipy o začátcích s modelkami a hlavně o komunikaci jsou hodně užitečné." Vít

Vřele doporučuji všem, kteří to s focením portrétů myslí trochu vážně, ale i všem ostatním! Davidovu knihu jsem přečetl celou jedním dechem :) a zpětně se k ní neustále vracím. Hlavně začínám postupně uplatňovat Davidovy rady v praxi. A když se chce a člověk to nevzdá hned po prvnim nezdařeném pokusu tak to jde ;) Díky Davide za čtivého a praktickými ukázkami nabitého průvodce. A taky za inspirativní články na tvých fototipech.cz." Mikuláš

Dobrý den pane Nogole, Posílám pozdrav, poděkování a krátký feedback k vaší e-knížce Jak na focení portrétů (a článkům na fototipy.cz). Fotím už delší dobu, ale k nějakýmu vážněšímu focení portrétů jsem se dostal až přes focení dcerky. Přečetl jsem si toho na internetu spoustu a musím říct, že nejvíc mi daly praktický rady a povzbuzení z vaší knížky! Zkrátka místo čtení o focení jsem se konečně pořádně na focení vrhnul, zahodil ostych a oslovil jsem i moje známý A příbuzný. Tím jsem se docela rychle zlepšil, fotky šly nahoru a s nimi i spokojenost a zájem mých “klientů”. I fotky dcerky (a manželky) už jsou na jiný úrovni, tak jak jsem to chtěl vždycky umět. Mám dobrou práci, takže Mi focení zůstává jako koníček, ale baví mě teď o dost víc. Posílám pár ukázek a ještě jednou díky! :-) Petr Matějka

Dobrý den, Davide, doposud jsem Vám nenapsala zpětnou vazbu, byť se nebude lišit, co jsem předeslala aniž bych měla možnost v té době projít celou Vaší publikaci. Vaše kniha se stala součástí mé inspirace, znalostí v oblasti fotografie. Na první dobrou si mne získala lidským přístupem, nejedná se o knihu, která by stroze něco popisovala, ale je to na bázi tipů a celkově vašich zkušeností, které jste za svou praxi posbíral a předáváte dál. Umíte se skvěle vcítit do začátečníků, který jsou nejistí v každém bodu své práce až po pokročilejší, kteří chtějí se posunout dál. Možná byste byl rád za nějakou dobrou kritiku, která by naopak Vás posunula a umožnila něco rozvinout, ovšem byla jsem tak nadšeným uživatelem, že kritika ode mne nepřijde:-) Výborná práce! Karolína

Koupit knihu

Kniha je dostupná ve formátech PDF a ePub

O autorovi knihy

Neměli byste se řídit radami někoho, o kom nic nevíte. Snažím se vystupovat na internetu maximálně otevřeně a mé rady a doporučení jsou vždy podložené vlastními zkušenostmi. Fotografování mě uchvátilo už v roce 2007. Tenkrát jsem fotil vše co se dalo a byl to spíše koníček na odreagování. V roce 2012 jsem se rozhodl opustit kariéru programátora a začal jsem se věnovat fotografii na plný úvazek. I přes introvertní povahu a obavám z práce s neznámými lidmi jsem se zaměřil na portrétní fotografii. Překonal jsem počáteční problémy a nyní mě již portrétní fotografie živí.

Nemá ale cenu se tady více rozepisovat. Více informací o mě můžete najít na mém osobním webu a aktuality pak na následujících sociálních sítích:

Sponzoři

Chcete být mezi sponzory? Napište na david@nogol.cz.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.